Bežecký pás americkej značky XTERRA TRAIL RACER TR3.0 je bežecký pás určený na domáce použitie

Bežecký pás americkej značky XTERRA TRAIL RACER TR3.0 je bežecký pás určený na domáce použitie. Disponuje kvalitným motorom s trvalým výkonom 2,25 HP a maximálnym 3HP. Takýto motor si hravo poradí aj užívateľmi, ktorých hmotnosť sa pohybuje okolo 100 kg. Maximálnu nosnosť výrobca udáva 135 kg, ale je rozumné voliť bežecký pás s takým výkonom a nosnosťou, aby nemusel trvale pracovať na hornej hranici. Takže do tých 105 – 110 kg je to úplne v pohode a pás vám môže naozaj dlhodobo slúžiť k maximálnej spokojnosti.

Bežecká plocha s dĺžkou 140 cm a šírkou 51 cm je dostatočná na bezpečný beh osôb s výškou do cca 175 cm. Totiž vyššie osoby majú aj dlhší krok, ktorý sa behom ešte predlžuje. Tento fakt je potrebné brať na zreteľ, aby ste nemuseli pri behu na páse vedome skracovať krok. Samotná bežecká plocha je dvojvrstvová, čo jej predurčuje dlhú životnosť.

Bežecký pás XTERRA TRAIL RACER TR3.0 pôsobí naozaj kompaktne a robustne. Na cenovú reláciu okolo 1000€ to nie je vždy pravidlom. V tomto kontexte pôsobí aj samotný displej(6,5 palcový LCD displej s podsvietením), resp. konzola na ovládanie. Umožňuje rýchlu voľbu 5 prednastavených hodnôt rýchlosti a sklonu bežeckej plochy. Užívateľsky veľmi príjemná vec.

xterra tr3.0

Samozrejme na displeji sa nachádzajú aj tlačidlá na klasické ručné nastavovanie týchto hodnôt. Maximálna rýchlosť pri tomto modeli je 16 km/hmaximálna hodnota sklonu je 10 %. Postačujúce hodnoty na kvalitný domáci tréning. Konzola má naviac vstup – jack – pomocou ktorého môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu z MP3 prehrávača alebo telefónu na zabudovaných reproduktoroch. Veľmi užívateľsky obľúbenou vecou je aj ventilátor, nechýba ani pri tomto najlacnejšom modeli od značky XTERRA.

Programové vybavenie pri tomto modeli ponúka 6 prednastavených programov s rôznym profilom trate, 2 užívateľské programy ktoré si môžete nastaviť podľa svojich požiadaviek. Pri prednastavených programoch je ešte možnosť nastaviť či preferujete zmenu rýchlosti alebo sklonu – takže dostaneme celkove 12 variant. S takouto variabilitou sme sa stretli len u amerických značiek, ktoré patria pod koncern DAYCO, ktorý má už vyše 50 ročnú históriu. Bežecký pás XTERRA TRAIL RACER TR3.0 má zabudovaný snímač na hrudný pás, bohužiaľ samotný hrudný pás nie je súčasťou balenia. Skúste osloviť predajcu, či vám ho nedá ako darček :-). Inak sa tep meria pomocou snímačov integrovaných na madlách, kde sa nachádzajú aj tlačidlá na ovládanie rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.

Bežecký pás XTERRA TRAIL RACER TR3.0 má sklápateľnú konštrukciu a je ľahko premiestniteľný pomocou zabudovaných koliesok(94 kg).

Sklopeny - Xterra tr3.0

Zaujímavá je aj doživotná záruka na rám a 3 ročná záruka na elektroniku.

Kompaktný domáci bežecký pás, s kvalitným dielenským spracovaním, solídne plasty. Určite zapadne svojim dizajnom do akejkoľvek domácnosti.

Klady

  • Kvalitné plasty a prevedenie
  • Zabudovaný ventilátor
  • Sklápateľná konštrukcia
  • Dobré odpruženie
  • Zabudované reproduktory
  • Tichý motor

Zápory

  • Hrudný pás nie je súčasťou balenia
  • Bežecká plocha by mohla byť väčšia

Pomer cena/kvalita
1
Výkon motora
1
Intuitívne ovládanie
1
Užívateľský komfort
1
Spoľahlivosť
1
Celková spokojnosť
1
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *