Bežecký pás SOLE F65 je druhým v poradí od amerického výrobcu SOLE Fitness. Oproti modelu F63 má silnejší motor, väčšiu bežeckú plochu a väčší displej.

Bežecký pás SOLE FITNESS F65 je vyspelejším bračekom modelu F63. Je to plnokrvný domáci bežecký pás zo stajne amerického koncernu Dyaco, ktorý má už 50 ročnú históriu vo výrobe a vývoji fitness kardio zariadení. Je to vidieť aj na každom centimetri tohto športového spoločníka. Modely tejto značky sú každoročne oceňované v kategóriách „Treadmill of the year“ a „Best buy“.

Bežecký pás, ktorý si vás po rozbalení a montáži okamžite získa. Robustná konštrukcia, kvalitné materiály, vysoko kvalitné dielenské vypracovanie, príjemné plasty, elegantný dizajn. Proste to nie je tuctovka, je potešením už sa len na neho pozerať. Ale poďme trochu k technickým parametrom.

Motor s trvalým výkonom 3,25HP a maximálnym výkonom 5,75HP. Ten si hravo poradí aj s cvičencom do hmotnosti 160 kg. Dokáže  bez problémov držať max. rýchlosť 20 km/h, ktorá je elektronicky obmedzená. Pás nemá problémy ani s 3 hodinovým denným využitím.

Bežecká plocha je úctyhodná na domáci trenažér : 152 x 56 cm. Takýto rozmer sa pri iných značkách vyskytuje aj to len ojedinele pri predajných cenách minimálne o 1000€ vyššie. Tým pádom je bežecký tréning rozhodne bezpečný aj pre vysoké postavy. Nie je potrebné na bežeckom páse drobčiť. Naviac má táto plocha špeciálny patentovaný systém odpruženia Cushion Flex Whisper Deck, ktorý tlmí nárazy až o 40% v porovnaní s behom na asfalte.

Sklon bežeckej plochy je nastaviteľný rozmedzí  0 – 15%. Sklon a aj rýchlosť je možné nastavovať na madlách a samozrejme aj priamo na konzole. Na konzole sú aj tlačidlá s rýchlou voľbou prednastavených hodnôt sklonu a rýchlosti. Celkove je týchto prednastavených hodnôt 7 pre rýchlosť a 7 pre sklon. Super vec pre užívateľa.

Displej SOLE F65

Samotná konzola je kusom nábytku, inak sa to nedá povedať. Veľká 7,5“ obrazovka, ktorá slúži na zobrazovanie meraných hodnôt tréningu, ako sú rýchlosť, čas, prejdená vzdialenosť, spálené kalórie, sklon, rýchlosť…  Zabudovaný ventilátor s naklápaním, vstup na MP3 alebo mobil cez ktorý si môžete pripojiť svoj zdroj hudby a cez zabudované reproduktory počúvať pri cvičení obľúbenú hudbu. Na konzole sú umiestnené aj snímače tepu, ale samozrejme amerika má zabudovaný snímač hrudného pásu a hrudný pás  je súčasťou výbavy a vy tak pri budovaní kondičky môžete bežať úplne uvoľnene a nemusíte sa držať snímačov.

Programové vybavenie poskytuje 6 prednastavených programov s rôznym profilom trate, 2 užívateľské programy a tepom ovládané programy HRC. Samozrejmosťou je aj manuálny režim nastavovania, ktorý je užívateľmi najviac využívaný z toho dôvodu, že pri každom tréningu máme úplne inú momentálnu dispozíciu a tak si môžeme parametre tréningu tomuto faktu prispôsobiť. Úplne postačujúca výbava.

Model  SOLE FITNESS F65, modelová rada 2017 už disponuje bluetooth technológiou pre priaznivcou moderných technológií. Táto technológia umožňuje pomocou aplikácií prenášať a zaznamenávať údaje z tréningu na  bežeckom  trenažéri. Využívať môžete pri tom bezplatnú aplikáciu SOLE a údaje prenášať do iných kompatibilných aplikácií. Pomocou tabletu  a aplikácie BITGYM si tak môžete napr. simulovať vyše 100 máp v HD kvalite z celého  sveta.

No a ako sme pri amerických značkách zvyknutí, aj tu je doživotná záruka na rám, brzdný systém a elektronika 5 rokov.  Nadštandardné záruky, ktoré svedčia o kvalite, čo viac dodať.

Elegantný, spoľahlivý, silný, krásne vyzerajúci športový priateľ.

Klady

  • Silný motor
  • Bluetooth technológia
  • Veľká bežecká plocha
  • Nadštandartné záruky
  • Kvalitné vypracovanie
  • Hrudný pás (súčasťou balenia)
  • Pomer cena/kvalita

Zápory

  • Behať musíte sami :-)

Pomer cena/kvalita
4
Výkon motora
2
Intuitívne ovládanie
2
Užívateľský komfort
2
Spoľahlivosť
3
Celková spokojnosť
2
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *