Bežecký pás SOLE F63 je základným modelom americkej značky SOLE, ktorá je známa svojou vysokou kvalitou a precíznosťou.

Bežecký pás SOLE FITNESS F63 model r. 2017 je domáci bežecký pás od americkej značky SOLE, ktorá spadá pod koncern Dyaco s 50 ročnou históriou výroby kardio zariadení. Táto firma je držiteľom viacerých svetových patentov v oblasti fitness a jej produkty každoročne vyhrávajú ceny „Best buy“, „Treadmill of the year“. Takže to je rozhodne skvelá reputácia.

No poďme sa už pozrieť  na model F63. Na prvý pohľad je to kompaktný chlapák so 115 kg hmotnosťou. Má sklápaciu bežeckú plochu s jedinečným systémom Easy Assist Folding Deck Design s patentovaným hrebeňovým riadením, takže po cvičení ju dokážete jednou rukou pohodlne zodvihnúť. Spúšťanie po uvoľnení poistky prebehne úplne samo, nehlučne s jemným dosadnutím na podložku. No a zase Američania – veľkosť bežeckej plochy je 150 x 50cm- paráda. Takáto veľkosť vám už zabezpečí kvalitný bežecký tréning. Bežecká plocha je kvalitne odpružená  a systém Cushion Flex od Sole redukuje nárazy až o 40% v porovnaní s behom na asfalte.

Bežecký pás SOLE FITNESS F63 disponuje motorom s permanentným výkonom 3HP a s maximálnym až 5HP. Z týchto údajov je jasné, že si poradí hravo s cvičencom aj na hranici nosnosti, ktorá je 150kg. Aj tu však odporúčame vedomú korekciu nejakých 10-15%, aby vám mohol bežecký trenažér dlho slúžiť k maximálnej spokojnosti.

Maximálna rýchlosť bežeckého pásu je 20 km/h a hodnota maximálneho sklonu predstavuje 15%. Rýchlosť a sklon si môžete nastavovať  pomocou tlačidiel na rukovätiach alebo môžete využiť tlačidlá rýchlej predvoľby umiestnené na konzole.  Je tam možnosť voliť zo 7 prednastavených hodnôt rýchlosti a sklonu – užívateľsky príjemné. Samozrejme aj na samotnej konzole je ešte možnosť manuálne nastavovať tieto hodnoty.

Displej SOLE F63

Samotná konzola je masívna s 6,5“ LCD obrazovkou, ktorá veľmi príjemne zobrazuje požadované hodnoty: tep, rýchlosť, vzdialenosť, kalórie, sklon, čas… Programové vybavenie je postačujúce, tvorí ho 6 prednastavených programov, 2  užívateľské programy a 2 tepom riadené HRC programy. Na konzole je aj vstup – jack-  na pripojenie MP3, príp. mobilu. Môžete počúvať obľúbenú hudbu cez zabudované reproduktory.

Pre osvieženie počas cvičenia vám poslúži ventilátor, ktorý sa dá smerove natáčať. Na konzole sú umiestnené ešte snímače tepu. Pre presnejšie a samozrejme pohodlnejšie meranie tepu odporúčame použiť hrudný pás, ktorý vás pri tréningu nijakým spôsobom neobmedzuje(nemusíte sa držať snímačov). Hrudný pás je súčasťou balenia.

Bežecký pás SOLE FITNESS F63 disponuje bluetooth technológiou. Pomocou nej je možné prenášať tréningové dáta do mobilného telefónu s využitím aplikácii Sole. Pomocou zabudovaného držiaka na tablet a s využitím aplikácie BITGYM si potom môžete simulovať vyše 100 máp v HD kvalite.

Výsledné resumé: kvalitný domáci bežecký pás, s presným a kvalitným dielenským vyhotovením a plastami, masívny, s dostatkom odkladacích priestorov a technickými parametrami schopnými  uspokojiť aj náročného zákazníka.

Klady

  • Silný motor
  • Veľká bežecká plocha 150x50 cm
  • Bluetooth technológia
  • Zabudovaný ventilátor
  • Hrudný pás je súčasťou balenia
  • Sklápateľný dizajn
  • Kvalitné plasty

Zápory

  • Cena - základný model tejto značky je v cene nad 1.000€
  • Mohol by mať ešte väčší displej

Pomer cena/kvalita
1
Výkon motora
1
Intuitívne ovládanie
1
Užívateľský komfort
1
Spoľahlivosť
1
Celková spokojnosť
2
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *