Bežecký pás inSPORTline Sprinkl je najlacnejšou verziou bezmotorového bežeckého pásu od tohto výrobcu. Je predovšetkým určený na tréning chôdze, na to netreba zabúdať.

Bežecký pás inSPORTline Sprynkl je najlacnejšou verziou bezmotorového bežeckého pásu od tohto výrobcu. Je predovšetkým určený na tréning chôdze, na to netreba zabúdať.

Bezmotorový bežecký pás inSportline Sprynklmagnetickú brzdu, ktorá sa dá pomocou otočného mechanizmu umiestneného zboku na pravom stĺpiku nastavovať do 8 polôh. Keďže Sprynkl nemá motor, musíte bežeckú plochu rozhýbať pohybom vlastných nôh. Bežecká plocha má rozmer 105 x 37 cm. čo naozaj je minimum. Aj z tohto dôvodu je určený prednostne na chôdzu, aj keď môže byť relatívne rýchla.

Vyššie osoby, ktoré majú samozrejme aj dlhší krok by už mohli mať pri náznaku behu problém udržať sa takto malej ploche.

Displej - insportline sprynkl

Displej je jednoduchý, ale aj napriek tomu vás dokáže informovať o rýchlosti, čase, ubehnutej vzdialenosti, pulze, spálených kalóriách. Na meranie tepu slúžia snímače integrované na madlách. Treba počítať s tým, že tieto údaje sú naozaj orientačné.

Bežecký pás inSPORTline Sprynkl má len jednu polohu sklonu bežeckej plochy, čo je dosť zásadný handicap pri budovaní kondície. Obtiažnosť si v tom prípade môžete nastavovať iba veľkosťou brzdného účinku.

Sprynkl je možné po cvičení sklopiť do zvislej polohy a vtedy vám zaberie naozaj málo miesta. Je možné ho zasunúť do nejakého voľného priestoru napr. pri stene a nebude žiadnou prekážkou v interiéri.

Sklápateľný rám - insportline sprynkl

Má aj transportné kolieska a vzhľadom na jeho hmotnosť  28 kg s jeho premiestnením nemajú problém ani osoby nežnejšieho pohlavia.

Pokiaľ ste sa však rozhodli začať sa seriózne venovať behu, príp. budovaniu svojej kondície, rozhodne sa pozrite po nejakej motorovej verzii bežeckého pásu a samozrejme s nastaviteľným sklonom, napríklad po modely inCondi T400i. Neriešte situáciu tak, že na začiatok vám bude stačiť a potom uvidíte. Obyčajne to končí tak, že za chvíľu budete mať doma bežecké pásy dva. Prípadne si dajte pri výbere poradiť od fitness odborníkov.

Nosnosť bežeckého pásu Sprynkl je 100 kg, ale rozhodne ho doporučujeme pre aktívne používanie osobám do cca 80 kg. Pri 100 kg cvičencovi a rýchlejšom pohybe netrpí iba pás, ale aj cvičenec.

Bežecký pás Sprynkl napriek všetkým svojim konštrukčným obmedzeniam môže byť vynikajúcim spoločníkom seniorom, osobám v rekonvalescencii, prípadne priaznivcom nordic-walkingu počas nepriaznivého počasia.

Klady

  • Idálny na chôdzu
  • Tichý chod - bez motora
  • Nízke požiadavky na priestor
  • Cena
  • Jednoduchá montáž

Zápory

  • Nemožnosť nastavenia sklonu bežeckej plochy
  • Malá bežecká plocha, vhodné pre osoby do 175 cm
  • Nepresné meranie tepovej frekvencie
  • Beh bez držania je "zložitý"

Pomer cena/kvalita
0
Výkon motora
0
Intuitívne ovládanie
0
Užívateľský komfort
0
Spoľahlivosť
0
Celková spokojnosť
0
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *