Recenzia bežecký pás inSPORTline inCondi T5000i

Bežecký pás inSPORTline inCondi T5000i je podľa normy komerčný pás. To znamená, že môže byť použitý v komerčnom prostredí, ale samozrejme ho môžete mať umiestnený aj v klubovej posilňovni, vo welness centre, v hoteli a samozrejme pokiaľ si potrpíte na technické parametre aj v domácnosti.

Bežecký pás inSPORTline inCondi T5000i je podľa normy komerčný pás. To znamená, že môže byť použitý v komerčnom prostredí, ale samozrejme ho môžete mať umiestnený aj v klubovej posilňovni, vo welness centre, v hoteli a samozrejme pokiaľ si potrpíte na technické parametre aj v domácnosti.

Výrobca udáva výkon motora 5 HP, čo mu teda dáva predpoklad popasovať sa aj s najťažšími užívateľmi. Nosnosť tohto bežeckého trenažéra je 200 kg.

Bežecká plocha s dĺžkou 150cm a šírkou 54cm zabezpečuje bezpečný beh aj pri vyššej rýchlosti – je dostatočne veľká. Maximálna rýchlosť bežeckého pásu inSPORTline inCondi T5000i je 22 km/h. To určite uspokojí aj toho najnáročnejšieho nadšenca  behu. Horšie je už so sklonom bežeckej plochy.  Tá je podľa popisu len 7,87%. Nezrovnalosť však nájdeme pri pohľade do návodu. Tam sa uvádza 22%, čo je zásadný rozdiel. Zrejme niekde vzniká omyl pri prekladoch odborných termínov. Totiž sklon sa dá nastavovať  do 22 polôh(nie do 22%). S podobným problémom sme sa u tohto výrobcu stretli častejšie.

Bežecký pás používa technológiu bluetooth, takže môžete využívať aplikáciu iRunning+. Tá vám umožní jednak ovládať bežecký pás cez tablet, ale  aj vyžiť funkcie behu simulovaného v reálnom prostredí. To je pre nadšencov moderných technológií nová hračka.

Konzola obsahuje aj slot na USB a SD kartu, taktiež 3,5mm – audio vstup. Cez zabudované reproduktory potom môžete počúvať svoju obľúbenú hudbu. Skvelé je, že v tomto modeli je už zabudovaný ventilátor, ktorý sa jednoducho zapína na konzole.

Displej umožňuje rýchlu voľbu piatich hodnôt rýchlosti a sklonu bežeckej plochy. To je naozaj praktická vec. Celkove môžete využívať 99 prednastavených programov, užívateľské programy a tiež tepom riadený program HRC. Treba však znovu aj pri tomto modeli vytknúť veľmi zle zvolený spôsob voľby(možno úplne zbytočne obrovský počet predvolených programov) prednastavených programov, keď k svojmu obľúbenému programu sa preklikávate jednotlivo postupne od 1. až k požadovanému. A predstavte si, že je to napr. program č.65. Veľmi užívateľsky nekomfortné.

Tak, ako väčšina bežeckých pásov určených na komerčné použitie neumožňuje sklopenie bežeckej plochy po cvičení. To je v celku samozrejmé, tieto bežecké pásy už musia mať serióznu konštrukciu a tá už niečo aj váži. Bežecký pás má hmotnosť 152kg, preto pri kúpe a transporte si zadovážte pomocníkov, prípadne si overte u dodávateľa, či zabezpečuje službu vynesenia prístroja na miesto určenia.

Klady

  • Motor s výkonom až 5HP
  • Veľká bežecká plocha 150 x 54 cm
  • Bluetooth technológia
  • Maximálna rýchlosť až 22 km/h

Zápory

  • Nekomfortný spôsob voľby prednastavených programov
  • Malý sklon iba 7,87%
Pomer cena/kvalita
2
Výkon motora
2
Intuitívne ovládanie
2
Užívateľský komfort
2
Spoľahlivosť
2
Celková spokojnosť
2
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *