Recenzia bežecký pás inSPORTline Gardian G8

Bežecký pás inSPORTline Gardian G8 je určený na plne komerčné použitie. Momentálne tvorí špičku v ponuke tohto výrobcu. Tomu prináležia aj technické parametre : nosnosť  180 kg a hmotnosť 166 kg.

Bežecký pás inSPORTline Gardian G8 je určený na plne komerčné použitie. Momentálne tvorí špičku v ponuke tohto výrobcu. Tomu prináležia aj technické parametre : nosnosť  180 kg a hmotnosť 166 kg.

Maximálna rýchlosť bežeckej plochy je 20 km/h. O jej dosiahnutie sa stará moderný motor s deklarovaným výkonom 6 HP, ak keď predpokladáme, že je to skôr maximálny výkon a nie nominálny. Rozhodne si však tento motor zastane svoju úlohu zodpovedne.

Gardian G8

Bežecká plocha má rozmer  150 x 51 cm, čo je určite dosť pre bezpečný a kvalitný bežecký tréning. Sklon bežeckej plochy je nastaviteľný do 18 polôh a jeho maximálna hodnota je 18%.

Výkonný počítač vám ponúkne 24 prednastavených programov, 2 užívateľské programy a taktiež  3 programy riadené tepom HRC. Samozrejme nechýba ani manuálna možnosť nastavenia rýchlosti a sklonu bežeckej plochy.

Displej insportline Gardian G8

Displej je komfortný s kvalitným zobrazovaním hodnôt tréningu a umožňuje aj rýchlu predvoľbu rýchlosti a sklonu. Inak sa rýchlosť a sklon nastavuje jednak na displeji a jednak na madlách v blízkosti  integrovaných snímačov tepu. Veľká škoda a nepochopiteľná vec je, že tento profesionálny pás nedisponuje snímačom tepu z hrudného pásu. Na takúto vymoženosť sme zvyknutý aj u pásov z cenových hladín oveľa nižších. To je dnes už u profi pásov neospravedlniteľný handicap. Naviac integrované snímače tepu, podľa výrobcu merajú tep iba do 140 úderov/min. Bŕŕŕ – to sa nám až nechce veriť.

Pri cvičení je možné využiť aj slot na SD kartu, či USB kľúč a pripojiť si slúchadlá na počúvanie obľúbenej hudby. Určite by výborne padol aj ventilátor. Znovu u takejto triedy bežeckých pásov to je samozrejmosťou.

Výsledok je taký zmiešaný pocit. Technicky, konštrukčne fajnový pás ale chýbajú základné veci, ktoré dnes už aj nenáročnému užívateľovi musí tento športový spoločník zabezpečovať. A nie to ešte pracant do komerčného fitka.

Klady

  • Silný motor
  • Komfortná bežecká plocha
  • Veľký displej

Zápory

  • Nemá prijímač pre hrudné pásy
  • Meranie tepu cez snímače iba do hodnoty 140tepov/min
  • Chýba ventilátor

Pomer cena/kvalita
0
Výkon motora
0
Intuitívne ovládanie
0
Užívateľský komfort
0
Spoľahlivosť
0
Celková spokojnosť
0
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *