Recenzia bežecký pás inSPORTline Excel Run

Bežecký pás inSportline Excel Run je z kategórie najlacnejších a zároveň najjednoduchších bežeckých pásov. Neobsahuje motor a preto pohyb bežeckej plochy, inak širokej len 35 cm, zabezpečujete vlastným pohybom – chôdzou.

Bežecký pás inSportline Excel Run je z kategórie najlacnejších a zároveň najjednoduchších bežeckých pásov. Neobsahuje motor a preto pohyb bežeckej plochy, inak širokej len 35 cm, zabezpečujete vlastným pohybom – chôdzou.

Tento model má už možnosť nastavovať sklon bežeckej plochy do dvoch polôh, aj keď iba manuálne, ale aj to oceníte, pokiaľ si chcete budovať kondíciu. Zároveň je konštruovaný tak, že sa dá sklopiť do zvislej polohy a vtedy sa stáva naozaj spratný a nebude vám prekážať napr. v obývačke.

Rýchlosť pohybu bežeckej plochy na bežeckom trenažéri inSportline Excel Run sa nastavuje mechanicky – otočným mechanizmom. Nastavujete vlastne magnetickú brzdu a to v rozmedzí 8 stupňov. Spolu s už spomínanou možnosťou nastavenia sklonu, to dáva určitý rozsah náročnosti chôdzi alebo behu. Rozhodne je to postačujúce pre kondičný tréning v pohodlí domova, napr. pri pozeraní obľúbeného tv programu.

Kombinácia technických parametrov tohto bezmotorového bežeckého pásu je optimálna aj pre seniorov. Ľahký (iba 30 kg), sklopný, nenáročné ovládanie, čitateľný displej, to sú atribúty, ktoré rozhodne ocenia aj tí skôr narodení. Možno inšpirácia na originálny darček.

Pohyblivé rukoväte umiestnené na bežeckom páse inSportline Excel Run vás prinútia zapojiť do cvičenia aj pohyb rukami, čo sa rozhodne prejaví na množstve spálených kalórií. Niektorí užívatelia však majú aspoň zo začiatku problém skoordinovať pohyb rúk a nôh. Chce to len cvik.

Nosnosť bežeckého pásu inSportline Excel Run je 100 kg, ale odporúčame ho do hmotnosti cvičiaceho cca 80 kg. Rozhodne pri hmotnosti užívateľa 100 kg by z behu nemal pôžitok ani užívateľ a už rozhodne nie ani pás.

Bežecký pás inSportline Excel Run je vhodný na ľahký kondičný tréning a umožňuje pomocou pohyblivých rukovätí spáliť viac kalórií ako bežecké pásy, ktoré ich nemajú. Rozhodne sa však nehodí na intenzívny tréning s cieľom budovať výkonnosť

Klady

  • Dobrý pomer cena/kvalita
  • Skladnosť
  • Vhodný pre rekreačných športovcov
  • Jednoduché ovládanie
  • Vhodný na rýchlu chôdzu

Zápory

  • Manuálne nastavovanie sklonu bežeckej plochy
  • Úzka bežecká plocha

Pomer cena/kvalita
1
Výkon motora
0
Intuitívne ovládanie
1
Užívateľský komfort
1
Spoľahlivosť
1
Celková spokojnosť
1
Average
  Našítavanie, prosím počkajte yasr-loader

Add comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *